Propozycja na ferie zimowe 2022 od szkolnego koła PTTK „Peron26”

Ferie zimowe trwają…

Szkolne koło PTTK „Peron 26” przedstawia dwie propozycje na ten czas:

1. „Przywieź znaczek turystyczny z ferii – edycja zimowa”

Chodzi nam o znaczek turystyczny – okrągły, drewniany. W Polsce jest już ponad 1000 miejsc – atrakcji turystycznych oznaczonych znaczkiem turystycznym. Wszystkie informacje na ten temat są zamieszczone na stronie www.znaczki-turystyczne.pl (m.in. mapa znaczków turystycznych oraz informacje gdzie je kupujemy). Nie musisz wyjeżdżać daleko, aby zdobyć znaczek – kilka jest na terenie Lublina oraz w okolicznych miejscowościach. Zachęcamy do zakupienia znaczka i przekazania go lub wypożyczenia dla naszego szkolnego koła PTTK. Znaczek zamieścimy na specjalnej tablicy i zaprezentujemy całej społeczności szkolnej. Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły z budynków przy ulicy Bronowickiej, Krochmalnej i Kurantowej.

Tablica ze znaczkami turystycznymi, która powstała z wakacyjnych „zdobyczy”

2. „Czy rozpoznajesz to miejsce?”

Poniżej prezentujemy dziesięć znaczków turystycznych z różnych zakątków naszego kraju. Wybierz dowolne miejsce z prezentowanych i krótko opisz je (w jakiej części Polski się znajduje, co można ciekawego tam zobaczyć, podaj najistotniejsze wg ciebie informacje na temat tego miejsca). Krótką notatkę możesz wzbogacić rysunkiem tego miejsca lub swoim zdjęciem na jego tle (mile widziane). Swoją pracę oddaj wychowawcy klasy lub prześlij e-mailem na poniższy adres: 26peron@gmail.com

· Hel – początek Polski

· Ratusz w Sandomierzu

· Zakopane – Wielka Krokiew

· Roztoczański Park Narodowy

· Fontanna Neptuna w Gdańsku

· Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte

· Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

· Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale

· Dworek Kościuszków w Lublinie

· Schronisko PTTK Morskie Oko w Tatrach

Dla wytrwałych uczestników naszych zimowych przedsięwzięć czekają drobne upominki i dyplomy.

Zachęcamy do udziału w proponowanych akcjach.

Szkolne Koło PTTK „Peron 26”