Propozycja na wakacje

Szkolne Koło PTTK – „Peron 26”
Propozycja na wakacje
Szkolne koło PTTK ogłasza dwa projekty wakacyjne:

1. Kontynuujemy projekt zapoczątkowany rok temu – „Przywieź znaczek turystyczny z wakacji”. Akcja wakacyjna z 2021 roku nabrała tempa i rozszerzyła się na cały mijający rok szkolny. Przypominamy, że znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Wszystkie informacje na temat miejsc objętych znaczkiem ( w tym mapa znaczków turystycznych) oraz tego, gdzie można go kupić znajdują się na stronie internetowej pod adresem: https://www.znaczki-turystyczne.pl/.

znaczki turystyczne

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka.

Aktualnie szkolne koło PTTK posiada znaczki o następujących numerach: 4, 7, 17, 28, 50, 66, 115, 179, 180, 279, 301, 445, 473, 474, 477, 482, 507, 611, 629, 630, 645, 693, 691, 692, 696, 708, 1009.

2. Drugi projekt – „Wakacyjna pocztówka” dotyczy pamiątek przywożonych z odwiedzanych miejsc w wakacje. Jeśli trudno będzie Wam zdobyć znaczek turystyczny, spróbujcie zdobyć pocztówkę miejsca, które odwiedzacie. Będzie to znacznie łatwiejsze, niż zdobycie znaczka turystycznego. Jednak nie zniechęcajcie się w poszukiwaniach znaczków turystycznych. Ze zgromadzonych pocztówek przygotujemy niespodziankę na początku nowego roku szkolnego.

pocztówki

Zachęcamy wszystkich uczniów, Rodziców i pracowników szkoły do udziału w obu akcjach. Szkolne koło PTTK „Peron 26” życzy uczniom udanych, spokojnych i zdrowych wakacji. Powodzenia w poszukiwaniu znaczków turystycznych i pocztówek.

Po wakacjach pocztówki i znaczki turystyczne oddajecie swoim wychowawcom. Oni przekażą je do szkolnego koła PTTK.