„Przystanek Talentowo” V Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Konfrontacjach Teatralni-Muzycznych czyli w V Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – „Przystanek Talentowo” organizowanym corocznie przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Franciszka z Asyżu w Kęble.
Wydarzenie odbyło się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury i łącznie wzięło w nim udział 24 artystów solowych i grup z całego województwa lubelskiego.
Nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody:
– III miejsce – Grupa taneczna „Dziewczyny Maliny” w składzie Aleksandra Chojnacka, Wiktoria Drążek, Emila Stępień i Haver Szahverdi-Zade z kl. 6A oraz Wiktoria Panasiuk z kl. 6J,
– wyróżnienie – występ wokalny Bartosz Łyp z kl. 5G,
– wyróżnienie – występ wokalny Sebastian Tudruj z kl. 3B,
Oprócz powyższych solowo wystąpili również uczniowie:
– Wiktoria Panasiuk – taniec indywidualny,
– Emilia Stępień – taniec indywidualny,
– Wiktor Gdula – występ wokalny.
Występy wokalne naszych uczniów wykonywane do  akompaniamentu granego na żywo przez nauczycieli z naszej szkoły.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwoju pasji i talentów taneczno-wokalnych. Wiemy, że oprócz konkursu była to także okazja dla naszych uczniów do odświeżenia znajomości zawartych wcześniej podczas różnych innych wydarzeń oraz szansa do nawiązania nowych kontaktów.
Z serca dziękujemy wszystkim organizatorom przeglądu za tak gorące przyjęcie i opiekę pod każdym względem. W szczególności chcemy podziękować Pani Renacie Kruk – głównej organizatorce tego wspaniałego przedsięwzięcia.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu kosztów transportu Stowarzyszenie Radość Dawania oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oddział w Lublinie, a także Nałęczowskiemu Ośrodkowi Kultury za wspaniałe miejsce na organizację wydarzenia.