Spotkanie integracyjne w Środowiskowym Domu Samopomocy

W dniu 19.02.2020 r. na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika” w Lublinie odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie objętych nauczaniem indywidualnym. W imprezie brali udział podopieczni, zwierzchnicy i pracownicy obu współpracujących ze sobą placówek. W przebiegu i animacji wydarzenia pomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie pod opieką Pani Doroty Wójtowicz.

Tematem przewodnim kolejnego spotkania z cyklu „Pory roku” była „Zima”. W trakcie imprezy integracyjnej uczestnicy m.in. utrwalali informacje dotyczące charakterystycznych cech zimy, odpowiadali na zagadki, wspólnie tworzyli dużą pracę plastyczną, tańczyli w kole, śpiewali piosenki o tematyce zimowej. Spotkanie zamknął poczęstunek sfinansowany przez Szkolne Stowarzyszenie „Radość dawania” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.  Kolejne spotkanie tematyczne, którego motywem przewodnim będzie wiosna, planowane jest na kwiecień.