Spotkanie w „Benjaminie”

W dniu 9 października 2019 r. na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy „Benjamin” w Lublinie odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów objętych nauczaniem indywidualnym. W wydarzeniu brali udział podopieczni, zwierzchnicy i pracownicy ww. placówki oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. W przebiegu i animacji wydarzenia pomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie pod opieką pani Doroty Wójtowicz.

Tematem przewodnim październikowego spotkania z cyklu „Pory roku” była „Jesień”. W trakcie imprezy integracyjnej uczestnicy m.in. tańczyli w kole, brali udział w konkursach tematycznych, śpiewali piosenki o jesieni wspólnie z Panem Darkiem. Spotkanie zamknął poczęstunek sfinansowany przez Szkolne Stowarzyszenia „Radość dawania” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Radość na twarzach uczestników i wolontariuszy oraz ich zaangażowanie wskazywały, iż impreza była udana. Kolejne spotkanie pt. „Zima” planowane jest w styczniu 2020 r.