Spotkanie z paraolimpijczykami

W dniu 12-go października bieżącego roku w naszej placówce odbyło się spotkanie z paraolimpijczykami zgromadzonymi wokół Fundacji „Akademia Integracji” w ramach projektu „Udowodnij że potrafisz”. Projekt polega na organizacji warsztatów na terenie całej Polski. Zajęcia prowadzą m.in. niepełnosprawni sportowcy – koszykarze i szermierze, wśród nich paraolimpijczycy. Projekt kierowany jest do szkół specjalnych i integracyjnych.

Fundacja „Akademia integracji” odwiedziła już 827 szkół, dotarła do 82936 odbiorców w całej Polsce, liczby te stale rosną. W ramach działalności edukacyjnej z sukcesami prowadzi m.in. pokazy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas prezentacji dzieci i młodzież mają okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy.

Akcje Fundacji skupiają  się na szeroko pojętych problemach i zagadnieniach związanych z życiem, aktywnością i rolą społeczną osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pracę, edukację i sport. Pomysłodawcami i pracownikami Fundacji są szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy, którzy wraz z innymi pracownikami realizują idee Fundacji na zasadach wolontariatu. Umowę wolontariatu na rzecz Fundacji podpisała pani psycholog Krystyna Rolska, która była inicjatorką i koordynatorem tego projektu w naszej szkole.  Nasi szkolni mistrzowie sportu i ich osiągnięcia zostali przedstawieni  naszym gościom, mistrzom sportu. Ich sukcesy spotkały się z uznaniem  paraolimpijczyków.