Sukcesy naszych lekkoatletów

Sukcesy naszych lekkoatletów podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Lekkiej Atletyce Lubelskiego Stowarzyszenia Sportowego „SPRAWNI-RAZEM”

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w składzie: Dolecki Mateusz, Dymara Rafał, Głos Kamil, Jamróz Aleksandra, Kłak Bartłomiej, Kowalski Łukasz, Kozicki Kasjan, Lefeld Krystian, Lewandowski Damian, Marek Patrycja, Nieściór Aleksandra, Obszański Paweł, Pielecha Artur, Rusek Kamila, Samoń Mikołaj, Sokołowski Przemysław, Spaczyński Grzegorz, Spaczyński Michał, Świtek Zuzanna, Zaborek Weronika godnie walczyła o medale i dyplomy podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego LSS „SPRAWNI-RAZEM” w Lekkiej Atletyce. Nasza szkoła była głównym organizatorem zawodów, które odbyły się 29 maja 2018 roku na gościnnym stadionie lekkoatletycznym Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie, przy ul. Wojciechowskiej 38. W turnieju wzięło udział 84 zawodników z 9 ośrodków specjalnych województwa lubelskiego.

W wyniku ambitnej sportowej rywalizacji nasi zawodnicy zdobyli łącznie 27 medali: 13 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych.

• Kategoria najmłodsza (rocznik 2005 i młodsi):

Kozicki Kasjan: 600 m – II miejsce

Rusek Kamila: 60 m – I miejsce, skok w dal – I miejsce

• Kategoria młodsza (rocznik 2002-2004):

Zaborek Weronika: 100 m – I miejsce, 800 m – I miejsce, skok w dal – I miejsce

Jamróz Aleksandra: 100 m – II miejsce, skok w dal – II miejsce

Spaczyński Grzegorz: 100 m – I miejsce, skok w dal – II miejsce

Spaczyński Michał: skok w dal – III miejsce

• Kategoria starsza (rocznik 2001 i starsi):

Głos Kamil: 100 m – III miejsce, 200 m – II miejsce,

Sokołowski Przemysław: 400 m – I miejsce

Lefeld Krystian: 400 m – II miejsce

Samoń Mikołaj: 400 m – III miejsce

• Sztafeta open 4x100m

SPS 26 Lublin (1) – III miejsce

• Kategoria: Zespół Downa (ZD)

Nieściór Aleksandra: 100 m – I miejsce, skok w dal – I miejsce

Obszański Paweł: 100 m – I miejsce, skok w dal – I miejsce

Dolecki Mateusz: 100 m – II miejsce, skok w dal – II miejsce

Kowalski Łukasz: 100 m – III miejsce, skok w dal – III miejsce

• Kategoria: młodzież na wózkach

Świtek Zuzanna: 100 m na wózkach dziewcząt – I miejsce

Pielecha Artur: 100 m na wózkach chłopców – I miejsce

Weronika Zaborek, Kamil Głos oraz Paweł Obszański zakwalifikowali się do reprezentacji województwa lubelskiego na Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca 2018 w Krakowie.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych osiągnięć sportowych!