Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, który został zainicjowany przez UNICEF, by zwrócić uwagę na problem brudnych rąk i podkreślić ogromne znaczenie mycia ich wodą z mydłem.
Z tej okazji 12.10 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach, na których zapoznali się z najczęstszymi chorobami „brudnych rąk” i drobnoustrojami je wywołującymi. Uczestniczyli w doświadczeniu, które miało pokazać jak przenoszą się bakterie i wirusy. W oparciu o zaprezentowany filmik edukacyjny i instrukcję obrazkową mieli okazję przypomnieć sobie technikę prawidłowego mycia rąk wykorzystując przy tym wybrane przez siebie mydła – w płynie, piance lub kostce.
W ramach tej akcji uczniowie wykonali również mydełka, które zabrali do domu, a pozostałymi postanowili obdarować pracowników szkoły.