Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia.

Pluszowe misie to  jedne  z najpopularniejszych zabawek na świecie.  Towarzysze dzieci w beztroskiej zabawie. Dorosłym zaś kojarzą się z cudownym czasem dzieciństwa. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego, któremu można wszystko powiedzieć, zdradzić największe sekrety i tajemnicę.  Miś jest lub był kompanem w podróży, kumplem który chroni nas w nocny przed koszmarami.
Nie ma chyba domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Może to być zupełnie mały bury miś, odrobinę zapomniany, albo piękny i kolorowy.
Dnia 25 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole również
z tej okazji odbyło się spotkanie, gdzie głównym bohaterem był miś. Dzieci  przyniosły  swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczku.  Zabawa była doskonała, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o swoich ulubieńcach. Oprócz zabawy, zagadek i konkursów, organizatorki  przygotowały „misiową lekturę” oraz dużo ciekawostek np. o historii pluszowego misia,
o misiach bohaterach bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek,  Mój Brat Niedźwiedź,  Mały Miś. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie. Uczniowie zaprezentowali różne  formy czytania np. w postaci e-booka  „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, z pomocą komunikatora  – urządzenia generującego mowę oraz specjalnie przygotowanych książeczek z symbolami  PCS.
Miłym akcentem było wspólne zdjęcie uczniów ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, wszyscy świetnie się bawili, a na koniec otrzymali słodki upominek.