Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 17 listopada 2023 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja trwająca od 13 – 17. 11 była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie w dniach 13 – 16. 11 utrwalali znajomość tabliczki mnożenia podczas zajęć dydaktycznych:

– korzystając z przygotowanych materiałów – gier i zagadek matematycznych, plakatów z zagadkami wywieszanych na korytarzach szkolnych

– tworząc plakaty z rymowanką dotyczącą tabliczki mnożenia.

W dniu 17 listopada „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy i przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych.

Wszystko odbywało się pod opieką nauczyciela, który czuwał nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Każda osoba, która odpowiedziała (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji.