Taneczne Spotkaniach Mikołajkowo – Gwiazdkowe

Taneczne Spotkaniach Mikołajkowo – Gwiazdkowe to artystyczne, coroczne wydarzenie, które po raz pierwszy miało miejsce w naszej szkole 6 grudnia 1992 roku.

Każdego roku tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA przyjeżdżali do szkoły, aby wspólnie z dziećmi i młodzieżą świętować ten szczególny dzień. Dzień 6 grudnia, czyli wizyta świętego Mikołaja. Przez wiele lat były również organizowane koncerty w lubelskich salach widowiskowych, a przez trzy ostatnie lata, uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka uczestniczyli wspólnie z GAMZĄ w Tanecznych Spotkaniach Mikołajkowo – Gwiazdkowych w salach tanecznych Centrum Kulturalno – Dydaktycznego Politechniki Lubelskiej.

Rok 2020 z różnych względów jest szczególny. Niestety GAMZA nie mogła się spotkać bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą.

Dlatego postanowili uczcić taneczny jubileusz (bo to przecież już po raz 30-ty) nagraniem, aby wspólnie przed telewizorami z całymi rodzinami uczniowie, a także pracownicy szkoły mogli poznawać kroki walca angielskiego, samby lub cha-chy.

W XXX Tanecznych Spotkaniach Mikołajkowo-Gwiazdkowych dedykowanych niepełnosprawnym uczniom oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie wystąpili:

– Agata Krzysztoń i Martyna Zwolak reprezentujące Janowski Ośrodek Kultury. Trenerem wokalnym jest znana szkole Agnieszka Wiechnik

– Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA. Dyrektorem artystycznym i choreografem jest nasz wicedyrektor Piotr Robert Mochol

Bajeczną scenografię przygotowały Katarzyna Wolska i Aleksandra Woźniak wraz z tancerzami Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA.

Realizacją i montażem zajął się Andrzej Maj – FFX Studio.

Dziękujemy GAMZIE oraz Agatce, Martynie, Agnieszce i innym za tak wspaniały prezent. W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie życzymy spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz pięknego, artystycznego Nowego 2021 Roku.