TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA- podsumowanie działań

W dniach 24- 28 października 2022r. Szkolne Koło PCK zorganizowało „ TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA”. W ramach tej akcji przygotowano cykl wydarzeń, których celem było zapoznanie uczniów z tematyką zdrowych produktów spożywczych oraz zachęcanie do ich spożywania w codziennej diecie. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie ”Zwierzaki – cudaki” i stworzyć z plonów jesiennych sadów i pól „Cudaka warzywno- owocowego”. Mogli również zainspirować kolegów swoim pomysłem na zdrowe drugie śniadanie lub na zajęciach gospodarstwa domowego przygotować danie z jesiennego warzywnika. 8 listopada odbył się apel, podczas którego wszyscy utrwalili zasady zdrowego odżywiania oraz otrzymali nagrody za udział w konkursach.