V Wojewódzki Turniej „BOCCIA 2022”

W dniu 8 grudnia 2022 r. uczniowie naszej Szkoły: Angelika Ostrowska, Martyna Tomczyk, Emilia Stępień, Haver Szahverdi-Zade, Michał Wójtowicz, Marcel Rejak, Kacper Sobot, Patryk Góra, Michał Kowalczyk-Szponar i Marek Filipek wzięli udział w V Wojewódzkim Turnieju o Puchar JM Rektora UMCS ,,BOCCIA 2022″ zorganizowanym w Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie.

Boccia to dyscyplina paraolimpijska, wywodząca się z włoskiej gry bule. Jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji przynosi satysfakcję i przyjemność. Mogą w nią grać także osoby pełnosprawne. Boccia kształtuje sprawność fizyczną, jak również daje możliwość działania w duchu i atmosferze tolerancji oraz wzajemnego szacunku.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów i zawody odbywały się równolegle w trzech salach gimnastycznych. Walka była bardzo wyrównana, a przy tym panowała atmosfera zabawy i radości.

Wszyscy uczniowie zostali odznaczeni okolicznościowymi medalami, dyplomami, a także upominkami. Drużyny w składzie : Emilia Stępień i Haver Szahverdi-Zade w swojej grupie zajęły II miejsce a  Patryk Góra i Kacper Sobot  III miejsce zdobywając nagrody rzeczowe i pamiątkowe puchary. Wszystkim uczestnikom Turnieju GRATULUJEMY, a organizatorom DZIĘKUJEMY za zaproszenie. Do zobaczenia za rok!