Warsztaty przedświąteczne

Uczniowie z klas 1B, 2B i 4E wzięli udział w warsztatach przedświątecznych, które poprowadziła mama Mateusza z kl. 4E Pani Monika Wilkołaska. Poznaliśmy gatunki drzew iglastych różnymi zmysłami – wzroku, dotyku, węchu. Określaliśmy  różnice w wyglądzie gałązek, igliwia, szyszek. Omówiliśmy zwyczaj i symbolikę przygotowywania wieńców adwentowych. Każda klasa przygotowała swój wieniec adwentowy, a następnie uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne: choinki, figurki z masy porcelanowej, gwiazdy. Samodzielnie wykonane przez uczniów prace stały się pięknymi ozdobami sal lekcyjnych a także w domach dzieci w okresie Bożego Narodzenia. Bardzo cieszymy się, że rodzice uczniów naszej szkoły chętnie i twórczo włączają się w jej życie. Dziękujemy Pani Monice Wilkołaskiej za poprowadzenie warsztatów.