Warsztaty robienia pizzy

W dniu 7 lutego uczniowie klas 3Ba oraz 5Aa z wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy. Te ciekawe zajęcia odbywały się w pizzerii ,, Il Posto” przy ulicy Jana Sawy 5 w Lublinie.  Dzieci uczestniczyły samodzielnie od początku do smacznego finiszu w procesie robienia pizzy. Zagniatali ciasto, dodawali produkty, formowali placki i dekorowali sosem oraz serem. Posiłek, który samodzielnie wykonali był o niebo smaczniejszy niż gotowy podany na tacy produkt. Uczniowie mogli posmakować ekologicznych oliwek oraz prawdziwej włoskiej oliwy. Smaczku potrawom dodawał fakt, że robienia  uczył chłopców Włoch, który kilka miesięcy wcześniej przyjechał do Polski. W ramach ćwiczeń motoryki małej dzieci uczyły się składania pudełek na pizzę. Dziękujemy właścicielom pizzerii za wspaniałe przyjęcie i rodzinną sprzyjającą dzieciom atmosferę.