Zajęcia Fundacji EX LEGE

W dniach 9 i 17 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone  przez wolontariuszy Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.  Nasi uczniowie  dowiedzieli się, jak uniknąć ataku ze strony psa, jak zachować się, gdy zwierzę jest agresywne i poznali mowę ciała psa. Ponadto mogli nauczyć się, co zrobić w przypadku napotkania bezdomnego zwierzęcia i jak prawidłowo opiekować się swoim pupilem. Największą atrakcją dla uczniów Szkoły  Podstawowej Nr 26 była zabawa z psem Ufo, który przybył do naszej placówki razem z wolontariuszami. Natomiast starsi uczniowie – gimnazjaliści  dowiedzieli się, jak wyglądają interwencje podejmowane przez Fundację w przypadku zgłoszenia zaniedbywania zwierząt czy nielegalnego handlu zwierzętami. Mogli też obejrzeć krótkie filmiki z działań Fundacji. Przede wszystkim zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby i krzywdę zwierząt.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali ulotki informujące o działaniach Fundacji, zawierające numery telefonów, pod które mogą zgłaszać  nie tylko problemy ze zwierzętami, ale także uzyskać informację na temat adopcji zwierząt obecnie przebywających w „rodzinach zastępczych” i poszukujących nowego, dobrego domu.

Dziękujemy wolontariuszom Fundacji za ciekawe zajęcia i obiecujemy dalszą współpracę.