„Wspólna Przestrzeń”- weekendowe spotkania dla młodzieży z ASD z klas ósmych/ październik 2021

„Wspólna Przestrzeń” to program adresowany do uczniów z ASD z klas ósmych z naszej szkoły. Ma na celu weekendowe spotkania w przestrzeni publicznej w Lublinie w grupie rówieśniczej w celach rekreacyjnych i integracyjnych.

W sobotę 9 października odbyło się pierwsze weekendowe spotkanie w ramach tego programu. Uczniowie pod opieką p. Piotra Czarneckiego oraz p. Joanny Miłoszewicz- Czarneckiej mieli okazję spróbować swoich sił w grze w kręgle, co okazało się świetnym pomysłem. Był tez czas na spacer po Lublinie i odwiedzenie wystawy w Centrum Spotkania Kultur „Gwiezdna Flota przybywa!”- prawdziwej atrakcji dla fanów sklejania modeli i „Star Wars”. Spotkanie zakończyliśmy na pysznej pizzy we włoskiej pizzerii.

Młodzież miała okazję do aktywnego wypoczynku oraz zastosowania w praktyce umiejętności personalnych i społecznych.

My już planujemy kolejne spotkanie w listopadzie.