Wycieczka do fabryki bombek

27.10.2023 r. uczniowie pod opieką nauczycieli pojechali na wycieczkę do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Poniżej krótka relacja z wycieczki.

Wyjechaliśmy wcześnie rano, bo o godzinie 7:00 (prawie). Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Sandomierza. W Królewskim Mieście czekali na nas Mali Przewodnicy, byli to uczniowie klasy IB ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu wraz ze swoimi nauczycielami p. Pauliną Grębowiec-Kowalską i Martą Cichoń. Nasi przewodnicy opowiedzieli nam historię swojego miasta oraz przedstawili kilka legend m. innymi „Legendę o rękawiczkach Królowej Jadwigi” oraz „Legendę o lipach św. Jacka”. Bardzo nam się podobało takie oprowadzanie po Sandomierzu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się z naszymi przewodnikami. Później pojechaliśmy do Fabryki Bombek, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Bombek w którym podziwialiśmy piękne, kolorowe bombki. Obserwowaliśmy proces powstawania bombek. Począwszy od wydmuchiwania, a skończywszy na ozdabianiu. Braliśmy również udział w warsztatach na których mogliśmy wykonać swoje bombki. Mogliśmy również dokonać zakupów w sklepie, to był trudny wybór, wszystkie bombki były piękne i przyciągały wzrok. Po wizycie w fabryce pojechaliśmy na obiad do Karczmy Jorgula, okazało się że to bardzo miłe miejsce, w którym dobrze karmią. Wróciliśmy do Lublina po godzinie 16:00.

>>>FOTORELACJA<<<