Wycieczka do lasu

Dnia 24 października  klasy 2A, 2J, 3A i 3H wybrały się na wycieczkę do lasu.  W podróż wyruszyliśmy autobusem miejskim przypominając sobie zasady bezpiecznej i kulturalnej jazdy. Po porannej mgle, przez całą wycieczkę cieszyliśmy się piękną i słoneczną pogodę. Oddychaliśmy świeżym powietrzem i z zachwytem obserwowaliśmy las, który o tej porze roku mieni się wszystkimi kolorami jesieni. Podczas spaceru poznaliśmy warstwową budowę lasu, dowiedzieliśmy się  jakie rośliny i zwierzęta występują w ściółce, runie leśnym, podszycie warstwie wysokich drzew. Uczniowie przez lupy obserwowali życie mrówek w mrowisku, podziwiali okazałe muchomory czerwone, wsłuchiwali się w ciszę lasu i śpiew ptaków. Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył wszystkim wspaniałych przeżyć. Podczas pikniku na polanie mogliśmy zregenerować siły przed dalszą wędrówką.  Niestety zaobserwowaliśmy wtedy nieprawidłowe zachowania ludzi w lesie, rozrzucone butelki, torby po jedzeniu. Uświadomiliśmy  sobie, że przyrodę należy kochać i szanować, a także, że wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni.

We wspaniałych humorach, wróciliśmy do szkoły obiecując sobie powrót do lasu i obserwację przyrody wiosną.