Wycieczka do Teatru Muzycznego

W ostatni dzień pierwszego, powakacyjnego miesiąca nauki, uczniowie tańczący w Akademii Pana Piotra oraz Grupie Kalejdoskop, wspólnie ze swoimi opiekunami postanowili zwiedzić jedną z lubelskich instytucji kulturalnych.

Teatr Muzyczny w Lublinie to scena prezentująca pełen przekrój sztuk scenicznych: od opery, poprzez musical, operetkę, balet, widowisko muzyczne, koncert, aż po bajki i spektakle edukacyjne.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli film o 70-letniej historii teatru – jedynej placówki kultury w regionie, poznali z bliska nowocześnie wyposażoną scenę, zobaczyli miejsca na co dzień dla nich niedostępne takie jak: kulisy, zaplecze sceny, orkiestron, garderoby czy sale prób.

Zaskakującą niespodzianką dla dzieci było spotkanie z Panią Kamilą Lendzion – Dyrektor Teatru Muzycznego oraz Paniami Małgorzatą Rapą i Mariolą Zagojską – Aktorkami Teatru.

Po blisko dwugodzinnej wycieczce, była również nagroda za cztery wrześniowe pokazy taneczne, podczas których uczniowie reprezentowali swoją szkołę. PIZZA ufundowana przez Państwa Joannę i Piotra Czarneckich smakowała wybornie.

I tak został zainaugurowany artystyczny rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole.