Wycieczka Kraków – Zakopane

Od samego rana padał deszcz. Wizja zwiedzania Krakowa przedstawiała się w czarnych, deszczowych barwach. Jednak los chciał inaczej. Około południa zaczęło się przejaśniać, a zza chmur wyjrzało słońce. Humor od razu się poprawił i w dobrych nastrojach grupa wjechała do Krakowa. A było nas niemało: uczniowie klas 3 – 8 ze wszystkich trzech budynków naszej szkoły.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki, a działające przy nim muzeum interaktywne przybliżyło nam postać tego wielkiego Polaka. Samo wejście wzbudziło wiele emocji, a widok panoramy Krakowa zachwycił wszystkich. Natomiast w Muzeum Figur Woskowych mogliśmy poznać sylwetki F. Chopina, J. Matejko, H. Sienkiewicza czy A. Mickiewicza, a także św. Jana Pawła II.

Zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie rozpoczęliśmy od ulicy Franciszkańskiej i słynnego na cały świat okna, z którego papież Polak rozmawiał z rodakami podczas każdej pielgrzymki. Sukiennice, Kościół Mariacki, Droga Królewska doprowadziły nas do Wawelu. Tam uczniowie policzyli „żygacze” i zeszli stromymi schodami szukać w Smoczej Jamie Smoka wawelskiego. Smok stał i ział ogniem nad piękną Wisłą. Zmęczeni wyruszyliśmy do Murzasichla, a tam czekał na nas gorący posiłek i pani Danusia w góralskim stroju. Pogadanką góralską zakończyliśmy pierwszy dzień  naszej wyprawy. Trzeba było przespać się i zgromadzić siły na kolejny dzień zwiedzania – tym razem Zakopanego. Willa Atma i Koliba pokazały nam piękno góralskiego stylu architektonicznego, a postać i muzyka Karola Szymanowskiego z baletu „Harnasie” przeniosła  nas na chwilę ponad szczyty gór. Długi spacer po  Krupówkach pozwolił zakupić cenne pamiątki, oscypki i pyszne lody. Wielka Krokiew była ostatnim punktem przed pysznym obiadem, a kaplica na Jaszczurówce z okien autokaru pobłogosławiła bezpieczny powrót do stęsknionych rodziców. Skład świetny, pogoda słoneczna, program zrealizowany….już planujemy jesień:)

>>> FOTORELACJA <<<