WYCIECZKA RADECZNICA, ZAMOŚĆ

W dniu 7 czerwca 2022 r. klasy: 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2I, 2J, 3A przebywały na wycieczce zorganizowanej w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Uczniowie odwiedzili Bazylikę Objawień Św. Antoniego w Radecznicy, w której ojciec bernardyn przybliżył nam historię sanktuarium oraz Zamość, w którym podziwiali piękny renesansowy rynek i Ratusz – manierystyczno-barokowy, główny budynek na zamojskim Wielkim Rynku, który posiada 52-metrową wieżę zegarową oraz szerokie, wachlarzowe schody.

Wyjazd umożliwił naszym uczniom poznanie środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii Lubelszczyzny. Cieszymy się, że w wycieczce uczestniczyły też uczennice pochodzące z Ukrainy.

>>> FOTKI <<<