Wyjście do Miasteczka Ruchu Drogowego

30 maja najmłodsze klasy z naszej szkoły 1A, 1F, 2A, 2H, 3D pod opieką wychowawców udało się do Miasteczka Ruchu Drogowego.

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg.  Funkcjonowanie miasteczka ma na celu popularyzację zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie  nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu ulicznym najmłodszych jego uczestników. Dzięki zajęciom na miasteczku możliwe jest: korygowanie popełnianych błędów przed dopuszczeniem do ruchu drogowego, praktyczne sprawdzenie znajomości i stosowania przepisów ruchu drogowego.

Dla naszych uczniów była to wspaniała lekcja, niektórzy pierwszy raz próbowali swoich sił podczas jazdy na rowerze i bardzo dobrze im to wychodziło. Na pewno tu jeszcze wrócimy !!!