Zwiedzanie Sali Tradycji oraz poznanie pracy policjanta.

W dniach 10 i 12 maja uczniowie klas starszych podzieleni na grupy na zaproszenie komendanta podinspektora Arkadiusza Romaniuka zwiedzili Komisariat VI Policji przy ulicy Gospodarczej oraz znajdującą się tam Salę Tradycji -Izbę Pamięci , w której są zbiory eksponatów policyjnych od 1916 roku. Uczniowie mogli zobaczyć: centrum dowodzenia, tzw. dyżurkę, pomieszczenie dla osób tymczasowo zatrzymanych, salę przesłuchań, mieli również okazję poćwiczyć na policyjnej siłowni. Pan komendant oraz policjanci dzielnicowi opowiedzieli o swojej pracy, ostrzegli za co można dostać mandat, odpowiadali na różne pytania.

Po Izbie Pamięci oprowadzał i opowiadał pan Zbigniew Skrzypek z  Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dużą atrakcją była możliwość  zrobienia sobie zdjęć w policyjnych nakryciach głowy oraz w radiowozach tych nowszych jak i tych historycznych.

Uczniowie po powrocie do szkoły chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z kolegami, nauczycielami i dyrekcją, widać było, że pobyt na komisariacie bardzo im się podobał.