Wyjście na lodowisko

6.02.2017 chętni uczniowie z naszej szkoły wybrali się na lodowisko. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt z lodowiskiem i jazdą na łyżwach. Pozostali uczniowie byli już bardziej wprawieni w jeździe, ponieważ brali udział w zajęciach na lodowisku we wcześniejszych latach nauki w naszej szkole. Uczestnicy wyjścia,  zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz sposobami unikania kontuzji w czasie upadków (których na szczęście nie było zbyt wiele). Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności dzieci mogły również miło i przyjemnie spędzili czas na wspólnej zabawie. Poza tym warto wiedzieć, że jeżdżenie na łyżwach to oprócz samej zabawy to także ćwiczenie koordynacji ruchowej. Na łyżwach uczymy się utrzymywać równowagę, zsynchronizować pracę rąk i nóg. Łyżwiarstwo zaprzęga do pracy wszystkie grupy mięśni, dzięki temu ćwiczymy prawidłową postawę poprzez wzmacnianie ciała. Jak widać korzyści z wyjścia na lodowisko może być bardzo wiele. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia.