XIV Festiwal Nauki

W dniach 25-29 września wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowawców uczestniczyli w pokazach i warsztatach odbywających się w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki. W bieżącym roku szkolnym w festiwalowych prezentacjach wzięło udział większość uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej oraz klas II i III Gimnazjum. Uczniowie uczestniczyli aż w 10 różnych projektach:

1. Jak udzielić pierwszej pomocy?
  2. Witaminy na wesoło – dotknij, zobacz, posmakuj,
  3. Tradycyjna mydlarnia – nowe receptury.
  4. Magiczne tajemnice laboratorium – poznaj chemię razem z Niną.
  5. Jest chociaż go nie widać
  6. Ty też możesz zostać Skłodowską – warsztaty chemiczne z okazji 150-lecia urodzin Marii Curie-Skłodowskiej.
  7. Ty też możesz zostać Skłodowską – warsztaty przyrodnicze z okazji 150-lecia urodzin Marii Curie-Skłodowskiej – naturalne barwniki i konserwanty
  8. Zafascynuj się chemią.
  9. Kolorowe dymiące zlewki i nie tylko.
  10. Polub magię chemii.

W czasie warsztatów nasi uczniowie mogli zobaczyć i samodzielnie przeprowadzić wiele ciekawych doświadczeń, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy a także dowiedzieć się jak wygląda uczelnia ”od środka” – obejrzeć sale ćwiczeniowe i wykładowe, poznać studentów i wykładowców. To ciekawe wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.