XIX LUBELSKI FESTIWAL NAUKI

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pokazach w ramach XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki, którego nadrzędnym celem jest upowszechnianie, promowanie oraz popularyzowanie nauki i badań naukowych w społeczeństwie. Z dużym zainteresowaniem i radością obserwowali eksperymenty, aktywnie brali udział w doświadczeniach.

Podczas pokazu Barwy nauki – jakie kolory można znaleźć w laboratorium? w Instytucie Agrofizyki PAN przy ulicy Doświadczalnej w dniu 19 września 2023 r. uczniowie odkrywali tajemnice barw, tworzyli nowe kolory i ich odcienie.

Pokaz Mroźne eksperymenty na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ulicy Konstantynów w dniu 22 września 2023 r. przybliżył dzieciom wiedzę na temat suchego lodu i odpowiedział na pytania – dlaczego suchy lód jest suchy, czy można go jeść, jaką ma temperaturę. Pokaz został uwieńczony wybuchem czarodziejskiej mgły.