Z kulturą mi do twarzy – projekt edukacyjny

W pierwszym tygodniu października na zajęciach muzycznych w szkole filialnej sps nr 26 w Lublinie przy ul. Kurantowej, uczniowie klas 1-3 mieli możliwość poznania kolejnego instrumentu muzycznego. Zapoznali się z prawdziwym, żywym brzmieniem skrzypiec podczas prezentacji fragmentu koncertu Oskara Riedinga oraz kilku polskich, ludowych melodii. Wspólnie zbadaliśmy budowę, konstrukcję skrzypiec i smyczka, omówiliśmy z jakich materiałów wykonane są poszczególne ich elementy. Każdy uczeń miał okazję samodzielnie spróbować gry na tym wymagającym instrumencie. Na koniec wysłuchaliśmy fragmentu słynnego cyklu koncertowego p.t. “Jesień” Antonio Vivaldiego w wersji muzogramowej z przepięknymi obrazami, które przybliżyły dzieciom treści pozamuzyczne. Zajęcia przeprowadzone w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy”.

Link do utworu A. Vivaldiego: Musicograma El Otoño – A. Vivaldi | Musilandia

>>> FILMIK <<<