Z WIZYTĄ W ZAKŁADZIE „SZEWCY .PL”

W dniu 10.06 uczniowie klas: 6G, 7B, 8D i 8G odwiedzili zakład szewski „Szewcy.pl” mieszczący się przy ul. Narutowicza 30. Pracujący tam pan Stanisław zapoznał nas ze swoją pracą, pokazał maszyny, narzędzia i materiały, których używa podczas naprawy butów. Mieliśmy również okazję zobaczyć go podczas przyjmowania zamówienia od klientki oraz wymiany fleczków w damskich butach. Pan Stanisław pokazał nam również jak zszywa ręcznie kawałki skóry za pomocą specjalnej „igły” – szydła i „nici” – dratwy. Jak zauważyliśmy praca ta wymagała od niego dużej siły i zręczności.

W zakładzie można także dorobić klucze, więc przy okazji dowiedzieliśmy się w jaki sposób się to robi.

W podziękowaniu za mile spędzony czas i bardzo ciekawą lekcję podarowaliśmy Panu Staszkowi własnoręcznie wykonanego w naszej pracowni garncarskiej buta, ponieważ chcieliśmy, aby i on pamiętał o naszej wizycie i równie miło nas wspominał.

>>>FOTORELACJA <<<