Żywność szanuję, nie marnuję- warsztat AAC

Żywność szanuję, nie marnuję- warsztaty z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji.

W ramach obchodów Października – Międzynarodowego Miesiąca AAC i Światowego Dnia Żywności odbyły się warsztaty dla klas 1-3. Uczniowie dowiedzieli się  w jaki sposób ograniczyć marnowanie żywności i chronić środowisko. Poznali  sposoby jak wykorzystać w kuchni resztki produktów i że kolejnego dnia można przygotować z nich inną, ciekawą potrawę. Na stole królowało czerstwe pieczywo, dzieci miały mnóstwo pomysłów jak można je wykorzystać. Powstały smakowite tosty, pachnące grzanki i chleb smażony w jajku, nie zabrakło też bułki tartej. Warsztaty uzmysłowiły nam, że żywność jest zbyt ważna, żeby ją tak po prostu wyrzucać.