Metody i standardy interdyscyplinarnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Fundacja „Allot”, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 26 w Lublinie serdecznie zapraszają na V Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową z cyklu
BĄDŹMY RAZEM (X) ŚWIATOWE DNI AUTYZMU – LUBLIN 2018

Metody i standardy interdyscyplinarnej diagnozy zaburzeń
ze spektrum autyzmu

Miejsce konferencji: WSEI, ul. Projektowa 4 Lublin

w dniu 12 kwietnia 2018 r.

W bloku wykładowym Konferencji będą poruszane kwestie diagnozy klinicznej ale i funkcjonalnej osób z autyzmem oraz Zespołem Aspergera w różnych okresach rozwojowych. Uzyskana wiedza pozwoli specjalistom na efektywne rozpoznawane pierwszych niepokojących symptomów u swoich podopiecznych czy to na etapie edukacji przedszkolnej (lub wcześniej) czy edukacji szkolnej i podjęcie szybkich działań ukierunkowanych na właściwą diagnozę. Podjęty będzie również temat najnowszych strategii i narzędzi wykorzystywanych do badań przesiewowych i klinicznych. Wśród Prelegentów będzie m.in. prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski, prof. dr hab. Małgorzata Janas-Kozik, prof. dr hab. Janusz Kocki, przedstawiciele organizacji pozarządowych m.in. Fundacji SYNAPSIS z Warszawy i wielu innych.

Z bloku warsztatowego, uczestnicy mogą wybrać tylko jeden warsztat (z sześciu opcji warsztatowych) pozwalający poszerzyć wiedzę z wybranego przez Uczestnika tematu związanego z diagnozą kliniczną lub funkcjonalną. Prowadzący to doświadczeni diagności, posiadający również bogaty dorobek naukowy m.in. dr nauk hum Katarzyna Patyk, dr nauk hum Marta Pawelec, dr nauk med. Marta Kaczyńska-Haładyj oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych m.in. Fundacji SYNAPSIS, Fundacji SCOLAR w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy. Zapisy możliwe po 7 stycznia 2018 roku pod adresem autyzm2018.wsei.lublin.pl, do pobrania szczegółowy program konferencji
  • Koszt udziału w Konferencji: 200 zł (studenci 150 zł)
  • Koszt udziału w Konferencji i wybranym warsztacie: 300 zł (studenci 250 zł)

Uwaga : nie ma możliwości skorzystania tylko z opcji warsztatu.