Obchody Dni Patrona Szkoły

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele. Tradycją naszej szkoły są obchody „Dni Patrona”. Przez wiele tygodni cała nasza szkolna społeczność – uczniowie i nauczyciele, realizują tematy związane z historią życia wspaniałego człowieka, wybitnego pedagoga, dobrego lekarza – Janusza Korczaka, któremu na sercu leżało przede wszystkim dobro dziecka i umiejętne jego wychowanie.

W tym roku niestety nie będziemy mogli jak zwykle, wziąć udziału we wspólnych obchodach Dni Patrona, jednakże my nauczyciele waszej szkoły postanowiliśmy uczcić pamięć Janusza Korczaka w nieco odmienny sposób – za pomocą internetu.

W tym celu przygotowaliśmy dla was linki z filmami, karty pracy, konkursy plastyczne, literackie i recytatorskie, e-prezentację oraz e-gazetkę, e-wystawę książek i e-ekspozycję waszych prac na temat życia i twórczości patrona.

Plan obchodów:

1. Konkursy dla wszystkich uczniów: (nadsyłanie listów i nagrań z recytacją do 30 kwietnia 2020r.)

• Konkurs literacki:

„List dziecka z prośbą do osoby dorosłej

Konkurs recytatorski (deklamacja wiersza o Januszu Korczaku)

(publikacje na stronie internetowej szkoły)

• Konkurs plastyczny:

Król Maciuś I – klasy 1 – 3

Portret Janusza Korczaka – klasy 4 – 8.

(Wystawa prac i ogłoszenie laureatów poszczególnych konkursów – połowa maja 2020 – na stronie internetowej szkoły)

2. Projekcje filmowe i prezentacje:

• Projekcja filmu Korczak dla klas starszych

• dla klas młodszych projekcja bajki Król Maciuś I

• Prezentacja multimedialna dotycząca życia i twórczości Janusza Korczaka
  • Prezentacja  PCS     >>>Prezentacja Korczak <<<

3. Inne działania

• Multimedialna wystawa biblioteczna twórczości Janusza Korczaka  >>>Pezentacja Literatura <<<

prezi

• e-gazetka Prawa dziecka wg. Janusza Korczakakorczak4„Gazetka o naszym patronie wykonana z dziećmi ze świetlicy”

4. Edukacja zdalna w obrębie klas:

• Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze z wykorzystaniem przygotowanych kart pracy dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji dotyczących patrona