Świąteczny wieczór w szkole

„Świąteczny wieczór w szkole” na stałe wpisał się w kalendarz naszych ważnych wydarzeń. Co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się, aby wspólnie kolędować, piec świąteczne smakołyki i wykonywać świąteczne ozdoby. Niestety ten rok przyniósł zmiany. Sytuacja epidemiczna sprawiła, że nie będziemy mogli się z Wami spotkać, ale przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych propozycji.
W tym wyjątkowym okresie w roku spróbujcie w swoich domach razem z rodziną upiec i udekorować pierniczki, wykonać świąteczne dekoracje, własnoręcznie zrobić kartkę świąteczną. Nie zapomnijcie o śpiewaniu kolęd! Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie Wam wiele radości i wprowadzi Was w świąteczny nastrój.

Przypomnijmy sobie świąteczne tradycje:

tradycjeTutaj publikujemy ściśle strzeżony przepis na najpyszniejsze kruche pierniki:

1  2

Jeśli zastanawiacie się nad upominkiem dla bliskiej osoby, albo chcecie udekorować swój dom oto nasze pomysły: kartki, aniołki, śnieżna kula, bombka….zróbcie według naszych instrukcji i własnego pomysłu.

*kliknijcie w obrazek, żeby otworzyć instrukcję

bombka świąteczny aniołek

śnieżna kula bombka papierowa

drzewo kartka

Zobaczcie jak zrobić piękna papierową gwiazdę:

gwiazda

„Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby żadna czarodziejka po trzydziestu latach nie stawała się czarownicą.”
ks. Jan Twardowski

Pewnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd, pastorałek. Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Ich początkiem staje się zachwyt nad Miłością, która „Ciałem się stała” i ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać.

Śpiewajmy je! Nie wyręczajmy się profesjonalnymi wykonaniami artystów, których dostarczają nam telewizja, kompaktowe płyty. Czasami łzy wzruszenia potrafią oczyścić zakurzone zamki w drzwiach do serca, do którego Bóg może utorować sobie drogę także i czarem kolędowej muzyki.

koledy

Wyślijcie nam wykonane przez Was dekoracje, przygotowane smakołyki – chętnie je obejrzymy i zamieścimy do podziwiania dla innych na naszej stronie. Czekamy na wasze relacje.

Fotografie prosimy wysyłać do p. Moniki Paplińskiej i p. Moniki Szych